Krok po kroku

 

 

KROK PO KROKU.
INSTRUKCJA OBSŁUGI EDOKRODO.

 

WYMAGANIA SPRZĘTOWE:

Konfiguracja  dla stacji roboczej wymaga procesora > 2Ghz oraz pamięci RAM > 4GB.

System operacyjny Windows7 lub nowszy, MacOs HighSierra lub nowszy.

Przeglądarka internetowa: Chrome 65+, Firefox 60+, Safari 12+.

Dostęp do internetu: min przepustowość łącza Download min 5 Mb/s, Upload 3, zalecane: Download/Upload 10 Mb/s

Aby dokonać zakupu na stronie edokrodo.pl musisz być zalogowany. Pole do logowania pojawi się po naciśnięciu LOGOWANIE w prawym górnym rogu strony. Jeśli nie masz jeszcze konta, wybierz REJESTRACJA aby założyć konto.

pastedGraphic.png

  1. Rejestracja konta na edokrodo.pl:

Na stronie edokrodo.pl kliknij przycisk REJESTRACJA.

Wpisz swoje dane. Subdomena, którą wybierzesz, wejdzie w skład adresu internetowego, przez który zalogujesz się do swojej instancji. Nazwa zawarta w adresie email będzie również Twoją nazwą użytkownika na edokrodo.pl.

Zapoznaj się z treścią zgód. Część z nich musi być zaznaczona, by dokończyć rejestrację. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Regulaminie.

Kliknij ZAREJESTRUJ SIĘ  i sprawdź skrzynkę email, do której adres podałeś przy rejestracji.

pastedGraphic_1.png

2. Weryfikacja konta:

Otwórz email, który dostałeś od edokrodo.pl. Kliknij w link w celu weryfikacji konta. Twoje konto zostało utworzone – jesteś automatycznie zalogowany na edokrodo.pl.

pastedGraphic_2.png

3. Zakup produktu

Kliknij przycisk CENNIK, zapoznaj się z oferowanymi produktami i wybierz interesującą Cię ofertę.

Możesz skorzystać z 14-dniowego okresu testowego – wtedy zostaniesz poproszony o dane znajdujące się na Twojej karcie płatniczej. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Regulaminie. Po upływie bezpłatnego okresu testowego (tzn. 15 dnia użytkowania) subskrypcja automatycznie przedłuży się, co wiąże się z opłatą pobraną z Twojej karty. W trakcie 14-dniowego okresu testowego możesz zrezygnować z wybranej oferty i nie zostanie naliczona żadna opłata.

pastedGraphic_3.png

Jeśli zdecydujesz się na zakup jednego z pakietów, zostaniesz poproszony o potwierdzenie danych wpisanych podczas rejestracji. Wybierz jedną z dostępnych form płatności. Automat przekieruje Cię na stronę operatora płatności – tu możesz wybrać swój bank i dokonać zapłaty. Po dokonaniu płatności automatycznie wrócisz do podsumowania zakupu.

pastedGraphic_4.png

Czekaj na SMS-a z hasłem do platformy przechowywania danych. Hasło jest automatycznie wygenerowane i ma jak największy poziom skomplikowania – tak by możliwie najlepiej ochronić Twoje konto.

pastedGraphic_5.png

4. Platforma do przechowywania danych edokrodo.pl

Na stronie edokrodo.pl wejdź na MOJE KONTO – tam znajdziesz adres instancji, pod którym możesz się teraz zalogować. Jej nazwę podałeś podczas pierwszej rejestracji jako SUBDOMENA. Link przekieruje Cię na stronę logowania. Podaj teraz swój email jako login oraz hasło, które otrzymałeś SMS-em. W większości przypadków należy odczekać kilka.

pastedGraphic_6.png

5. Wejście do chmury 

Po zalogowaniu kliknij ikonę RODO i korzystaj z możliwości narzędzia wspomagającego bezpieczne przechowywanie dokumentów elektronicznych w chmurze.

pastedGraphic_7.png

Za pomocą przycisków na pasku menu możesz swobodnie poruszać się w chmurze.

pastedGraphic_8.png

pastedGraphic_9.png

Po kliknięciu w ikonę RODO zobaczysz szereg zakładek, z których będziesz korzystać podczas zapisywania dokumentów elektronicznych na edokrodo.pl: Dokument, Kontrahent, Dokument ADO, Kontrahent ADO, Rejestr ADO, Folder. Skrót ADO oznacza Administratora Danych Osobowych, więcej na ten temat w Regulaminie.

6. Tworzenie folderów i dokumentów

Po kliknięciu przycisku „Dodaj” otworzy się okienko dialogowe „RODO dokument”

pastedGraphic_10.png

Tu możesz wybrać typ dokumentu (dokument, faktura, pismo i inne) oraz folder (dokumenty, faktury, kosz).

pastedGraphic_11.png

Za pomocą przycisku „Dodaj Kontrahenta” możesz dodać i zapamiętać swoich dostawców, odbiorców, klientów i innych i nie musisz za każdym razem wpisywać ich danych. Pamiętaj, aby podczas dodawania dokumentu lub kontrahenta wypełnić pola wymagane, oznaczone gwiazdką. Podczas dodawania kontrahenta zaznacz, czy udzielono zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie materiałów marketingowych – te opcje mają charakter wyłącznie informacyjny.

pastedGraphic_12.png

7. Katalogowanie

Platforma edokrodo.pl umożliwia Ci samodzielne tworzenie folderów tak, abyś mógł łatwo segregować swoje zasoby i katalogować dokumenty.

pastedGraphic_13.png 

pastedGraphic_14.png

Aby jeszcze dokładniej segregować swoje dokumenty możesz zakładać podfoldery w istniejących już folderach. W tym celu podczas tworzenia folderu wybierz folder nadrzędny. Później wpisz nazwę nowego folderu i kliknij „zapisz”.

pastedGraphic_15.png

 pastedGraphic_16.pngpastedGraphic_17.png

8. Anonimizacja i pseudonimizacja

Zarówno podczas tworzenia dokumentu i kontrahenta możesz załączyć potrzebne dokumenty. W przypadku anionimizacji, również one zostaną poddane temu procesowi.

Możesz filtrować widoczne w folderach wyniki na wiele sposobów; masz do dyspozycji m.in. filtry: Nazwa, Typ, Folder, Kontrahent, Data utworzenia, Pseudonimizacja, Anonimizacja, Data automatycznej anonimizacji.

Możesz dokonywać pseudonimizacji kontrahenta, dzięki czemu będzie on widoczny tylko w folderze Kontrahent ADO, zawsze możesz cofnąć ten proces za pomocą przycisku DE-PSEUDONIMIZUJ.

pastedGraphic_18.png

Anonimizacja jest procesem nieodwracalnym. Usuwa wszystkie dane, łącznie z nazwą kontrahenta oraz dokumentami i załącznikami. W momencie, gdy istnieje wyższy interes prawny, który nakazuje zachowanie części danych pomimo żądania anonimizacji przez kontrahenta, anonimizacja dokona się częściowo. Pseudonimizacja jest natomiast procesem odwracalnym.

Istnieje możliwość wyznaczenia daty automatycznej anonimizacji, a także blokady anonimizacji. Więcej informacji o pojęciach anonimizacja i pseudonimizacja znajdziesz w Regulaminie.

pastedGraphic_19.png

9. Uwagi

  • Pamiętaj, abyś w trakcie pracy na edokrodo.pl co jakiś czas używał ikonki „odśwież”. Wtedy zawsze wyświetlą się aktualne dane. 

pastedGraphic_20.png

  • Jeśli dodajesz do dokumentu kontrahenta, to możesz go łatwo wyszukać. Wpisz pierwsze litery imienia lub nazwiska i naciśnij ENTER.
  • Pamiętaj, że niektóre dokumenty musisz obowiązkowo przechowywać przez określony czas, bez anonimizacji! Zawsze postępuj zgodnie z obowiązującym prawem!